خرید شرکت و بیزینس در کانادا

شاید اگر بخواهید به هر طریقی قصد مهاجرت به کانادا را دارید و اگر در اینترنت تحقیق های زیادی کرده باشید. اگر مقصد شما برای مهاجرت کانادا باشد یکی از راه هایی که می توانید در زمانی کم اقامت بگیرید خرید شرکت و بیزینس در کانادا می باشد. حال آنکه خرید شرکت و بیزینس در کانادا چگونه است و با چه شیوه هایی می توانید به از طریق خرید شرکت و بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنید را می توانید به طور کامل در ادامه این مطلب بخوانید، پس همراه ما باشید.

خرید شرکت و بیزینس در کانادا

راهنمای ایرانیان کانادا : یکی از روش هایی که با آن می توانید از طریق خرید شرکت و بیزینس در کانادا به این کشور مهاجرت کنید می تواند سرمایه گذاری و خرید بخش و یا کل یک بیزینس باشد. این کار به شما این امکان را می دهد که بتوانید در مدتی کمی پس از خرید بیزینس مورد نظر خود ویزای کانادا را دریافت نمایید. همچنین نکته دیگر در این زمینه این است که اگر به مدت یکسال در کانادا اقامت کنید و خودتان کسب و کار تان را اداره کنید می توانید به سادگی اقامت دائم در این کشور را نیز اخذ نمایید. در حال حاضر شاید بتوان گفت بعد از مهاجرت از طریق تحصیل؛ مهاجرت از طریق خرید شرکت و بیزینس در کانادا راحت ترین راه برای مهاجرت باشد.

خرید شرکت و بیزینس در کانادا

انواع بیزینس های قابل خرید در کانادا

انواع بیزینس هایی که می توانید در کانادا خریداری کنید شامل خرید رستوران، خرید مغازه و یا فروشگاه، خرید پمپ بنزین، خرید هتل و یا متل، خرید زمین زراعتی، خرید خانه سالمندان و می باشد. در ادامه قصد داریم به تفصیل به بررسی هر کدام بپردازیم.

خرید رستوران در کانادا

یکی از بیزینس هایی که می توانید با خرید آن اقامت کانادا را کسب نمایید خرید رستوران می باشد. شما می توانید رستوران های مختلف که دارای مجوز فعالیت می باشند را خریداری کنید. پس اینکه معامله شما از طریق یک واسطه انجام شد می توانید با داشتن مدارک مربوط به خرید شرکت و بیزینس در کانادا به سفارت مراجعه کنید و ویزای خود را دریافت نمایید. رستوران های زیادی نیز در کانادا و شهر های مختلف آن وجود دارد. انتخاب بین خرید هر یک از آن ارتباط مستقیم با بودجه شما دارد. خرید رستوران یکی از گران ترین گزینه های پیش روی شما برای خرید شرکت و بیزینس در کانادا و گرفتن اقامت در این کشور می باشد. برای نمونه اگر بخواهید یک رستوران در مانیتوبا خریداری کنید چیزی حدود صد و پنجاه هزار دلار نیاز خواهید داشت. در برخی دیگر از شهر های کانادا نظیر تورنتو این مبلغ به بیش از 3.000.000 دلار نیز می رسد.

خرید پمپ بنزین در کانادا

یکی دیگر از روش های خرید شرکت و بیزینس در کانادا و گرفتن ویزا، خرید پمپ بنزین می باشد. شما می توانید یا خودتان به طور کامل اقدام به خرید پمپ بنزین نمایید و یا می توانید بخشی از این بیزینس را خریداری کنید. که البته روش دوم مناسب تر و به صرفه تر می باشد زیرا خرید یک پمپ بنزین به صورت یکجا نیز به مبلغی در حدود 3.000.000 دلار می باشد ولی می توانید در مقابل بخشی از یک پمپ بنزین را خریداری کنید. البته نکته مهم این است که برای گرفتن اقامت در کانادا لازم است تا اثبات کنید که می توانید از پس هزینه های جاری و پرداخت دستمزد کارگران خود برای یک سال بر بیایید. البته این میزان بسته به سهمی است که شما از پمپ بنزین مربوطه خریداری کرده اید. همچنین نکته دیگری که مطرح می باشد این است که اگر قصد دارید کمی دور از مرکز و شهر های بزرگ کانادا اقدام به خرید پمپ بنزین نمایید؛ باید این نکته را مد نظر داشت هباشید که از شما یک تعهد در این رابطه اخذ می شود که تنها باید در شهر مربوطه اقامت داشته باشید. پس سعی کنید یک شهر خوب را برای خرید شرکت و بیزینس در کانادا انتخاب کنید.

خرید پمپ بنزین در کانادا

خرید مغازه و یا فروشگاه در کانادا

این راه را نیز می توانید جزو یکی دیگر از روش های خرید شرکت و بیزینس در کانادا و دریافت اقامت بدانید. به طور کلی مغازه و فروشگاه در دسته واحد تجاری قرار می گیرد. از این رو قوانین حاکم بر آن نیز بخشی تجاری خواهد داشت. همچنین نکته دیگر در این روش برای خرید شرکت و بیزینس در کانادا این است که به خاطر داشته باشید راه اندازی و یا خرید یک واحد تجاری نظیر مغازه دارای پیچیدگی های خاصی می باشد. برای نمونه سودآوری واحد، نحوه مدیریت، مجوز های لازم و مسائل مربوط به مالیات همگی می توانند دارای زیر مجموعه های زیادی نیز باشند که لازم است شما به عنوان خریدار به تمام این موارد رسیدگی کنید. البته راه ساده تر در این موارد باز هم خرید بخشی از سهام فروشگاه و یا واحد تجاری مورد نظر می باشد.

نکات مهم در خرید واحد تجاری در کانادا

خرید شرکت و بیزینس در کانادا برای مهاجرت شاید کار ساده ای به نظر برسد اما در برخی از موارد دارای مسیر های سختی می باشد. اگر شما قصد دارید تا با خرید واحد تجاری در کانادا به این کشور مهاجرت کنید باید در نظر داشته باشید که این کار علاوه بر حضور نماینده ای از طرف شما که معتمد و امین شماست؛ نیاز به حضور یک وکیل کانادایی و یک حسابدار کانادایی نیز دارد. همچنین اگر قصد دارید تا با خرید شرکت و بیزینس در کانادا وام تجاری دریافت نمایید باید بدانید که مراحل آن برای افراد خارجی سخت می باشد. برای نمونه شما می توانید به صورت درصدی وام دریافت نمایید. مثلا می خواهید 50 درصد سهام خریداری شده خود را از طریق وام تامین نمایید. در این صورت است که باید با بانک ابتدا صحبت کنید و سپس هم باید در پروسه کمی پیچیده و طولانی آن قرار بگیرید. بیشترین درصدی که وام به آن تعلق می گیرد کمتر از 50 درصد می باشد.

شرایط خرید شرکت و بیزینس در کانادا

اگر بخواهیم به صورت مرحله ای خرید شرکت و بیزینس در کانادا را توضیح دهیم در مرحله اول کار شما این است که بتوانید حداقل 51 درصد از سهام یک بیزینس فعال در کانادا را خریداری نمایید. نکته مهم در اینجا میزان سهم شما می باشد که نباید زیر 51 درصد باشد. مرحله بعدی در خرید شرکت و بیزینس در کانادا صادر شدن گواهی LMIA برای فرد متقاضی که شما هستید می باشد. در مرحله بعد برای خرید شرکت و بیزینس در کانادا بعد از اخذ گواهی ارزیابی تاثیرات بر بازار کار یا همان LMIA باید بتوانید یک نقشه جامع درباره کار و بیزینس تان و همچنین نحوه مدیریت خودتان ارائه دهید. در این نقشه باید ذکر کنید که چگونه می توانید سبب گسترش فعالیت و بیزینس مربوطه شوید.

شرایط خرید شرکت و بیزینس در کانادا

دریافت ویزای کار کانادا

مرحله بعدی که باید در پروسه خرید شرکت و بیزینس در کانادا طی کنید این است که اگر موفق به دریافت LMIA شدید به سراغ دریافت ویزای کار این کشور بروید. لازم به ذکر است که در روش خرید شرکت و بیزینس در کانادا برای دریافت ویزا می توانید برای همسر و فرزندان زیر بیست و دو سال خود نیز ویزا بگیرید.

همچنین نکته مهم دیگر این است که پروسه کاری که در روش خرید شرکت و بیزینس در کانادا؛ برای دریافت ویزا طی می کنید چیزی حدود 6 ماه به طول خواهد انجامید. بعد از اینکه موفق به دریافت ویزا شدید باید یک سال در کانادا زندگی کنید و به صورت مستمر در بیزینس خریداری شده خود فعالیت نمایید. پس از آن نیز می توانید اقدام به دریافت اقامت دائم این کشور بکنید.

مزایای خرید بیزینس در کانادا

  • اولین و مهمترین مزیت خرید بیزینس در کانادا این است که می توانید با ان اقامت دائم در کانادا را دریافت نمایید.
  • می توانید هزینه های خرید بیزینس خود را بعد از دریافت ویزای کار خود پرداخت نمایید.
  • همچنین مزیت مهم دیگر خرید شرکت و بیزینس در کانادا؛ عدم نیاز به آشنایی با زبان انگلیسی باشد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.