Browsing Category

مهاجرت به کانادا

کانادا یکی از ایده آل ترین کشور های جهان برای مهاجرت و اقامت همیشگی به شمار می رود. اگر شما هم طالب مهاجرت به کانادا هستید باید گفت این صفحه برای شما ایجاد شده است. در این مقاله ی راهنمای ایرانیان کانادا اطلاعات کامل فرآیند مهاجرت به کانادا در سال 2018 و انواع آن برای شما شرح داده خواهد شد.

 

یکی از مهم ترین دلایل آمار بالای مهاجرت به کانادا این است که دولت این کشور برای هر قشر و نوع از مهاجران خدماتی برای ارائه دارد.  راه های مهاجرت به کانادا عبارتند از :

مهاجرت از طریق تخصص
مهاجرت از طریق کبک ( Quebec )
مهاجرت از طریق گزینش استانی (PNP)
مهاجرت از طریق خود اشتغالی
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت از طریق تحصیل
مهاجرت از طریق خویشاوندی و فامیلی
مهاجرت از طریق پناهندگی

این روش ها از سایت رسمی و معتبر مهاجرت به کانادا برای شما جمع آوری شده است. در ادامه این مقاله به بررسی هر کدام از این روش ها خواهیم پرداخت.
مهاجرت به کانادا از طریق تخصص
برنامه نیروی متخصص فدرال (FSW) برای مهاجرانی ایجاد شده است که از لحاظ تجربه کاری و تخصص خود برای مهاجرت به این کشور گزینش می شوند. در ژانویه سال 2015 دولت کانادا با معرفی سیستم الکترونیک اکسپرس انتری (Express Entry) باعث تسهیل روند مهاجرت به این کشور شد. در سیستم اکسپرس انتری، افراد بر اساس وارد کردن اطلاعات خواسته شده برای اخذ اقامت دائم کانادا ارزیابی می شوند.

 

 

حداقل اطلاعات لازم برای اکسپرس انتری

تجربه ی کار تخصصی
دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی
تحصیلات

و البته عوامل دیگر که در مقاله مهاجرت به کانادا از طریق تخصص به شرح چگونگی این فرآیند می پردازیم. افراد پس از وارد کردن اطلاعات خود بر اساس شرایط امتیاز دهی مهاجرت به کانادا نسبت به هم ارزیابی می شوند. اگر شما هم به زندگی در کانادا علاقمند هستید حتما به این راه فکر کنید.
مهاجرت به کانادا از طریق کبک ( Quebec )
در بین استان های کشور کانادا، کبک از امتیازات ویژه ای برای خود برخوردار است. این شهر با ارائه سطح زندگی با کیفیت و محیط امن خود به عنوان مکانی خاص در دنیا شناخته شده است. به همین خاطر متخصصان علاقمند مهاجرت به کبک از طریق نیروی متخصص شامل استفاده از اکسپرس انتری نمی شوند.

اگر قصد مهاجرت به کبک را دارید به راهنمای جامع مهاجرت به کبک ما سری بزنید. این استان فرایند و قوانین مربوط به خود را دارد.
مهاجرت به کانادا از طریق گزینش استانی (PNP)
این گزینه شاید برای کسانی مناسب باشد که برای مهاجرت به این کشور استان خاصی مدنظر خود دارند. برنامه مهاجرت به کانادا از طریق گزینش استانی که به اختصار PNP نامیده می شود در واقع توافقی است که به استان های این کشور اجازه می دهد تا بر اساس معیارها و نیاز های خود مهاجر متخصص بپذیرید. شهر های زیر هر کدام  برنامه مهاجرتی تخصصی خود را دارند. برای اطلاع از این قوانین روی شهر مورد نظر خود کلیک کنید.

آلبرتا ( Alberta )
بریتیش کلمبیا ( British Columbia )
مانیتوبا ( Manitoba )
نیو برانزویک ( New Brunswick )
Newfoundland and Labrador
Northwest Territories
Nova Scotia
Ontario
Prince Edward Island
Saskatchewan
Yukon

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی
برنامه خوداشتغالی دولت فدرال شاید کمی سخت تر از دیگر راه ها به نظر برسد. چرا که برای مهاجرت از طریق خوداشتغالی باید برنامه ای پنج ساله برای خود تعیین کنید. در واقع تجربه این خود اشتغالی باید 5 سال قبل از زمان ثبت پرونده تا روزی که اداره مهاجرت فدرال در خصوص پرونده تصمیم می گیرد، باشد. در نظر داشته باشید که این برنامه برای کسانی است که در سه موقعیت شغلی زیر فعالیت دارند:

فعالان فرهنگی
ورزشکاران
مزرعه داران

مهاجرت از این طرق همانطور که گفته شد فعالیتی زمانبر است و نیاز به توضیح بیشتری خواهد داشت. برای اطلاع دقیق از مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی و هزینه های این روش به مقاله مرجع ما در این زمینه مراجعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای کسانی ایجاد شده است که قصد کار آفرینی و شروع یک تجارت در این کشور را دارند. اما شاید سوال مهم این باشد که این سرمایه گذاری باید چه ویژگی هایی داشته باشد:

خلاقانه باشد
باعث ایجاد شغل برای مردم کانادا شود
قابل رقابت با شرکت های بین المللی باشد

در واقع این برنامه مهاجرتی به کارآفرینان اجازه می دهد فعالیت تجاری خود را در کشور کانادا گسترش دهند. از این طریق کشور کانادا اقتصاد خود را گسترش داده و باعث ایجاد کار برای مردم کشورش می شود. برای اطلاع دقیق از هزینه های مورد نیاز برای این طریق به مقاله جامع مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ما مراجعه کنید. شاید این روش هزینه های زیادی بخواهد ولی سالانه افراد زیادی از این طریق به کشور کانادا مهاجرت می کند.
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
افراد زیادی مایل به مهاجرت به کانادا برای تحصیل با کیفیت می باشند. کشور کانادا هر ساله بیشتر از 400,000 دانشجو از سراسر دنیا می پذیرد. اگر تحصیل در خارج از کشور برنامه آینده شماست باید کانادا را در لیست خود برای پذیرش قرار دهید. . این کشور از نظر بسیاری، بهترین برنامه های تحصیلی برای مهاجران و افراد علاقمند به اخذ بورسیه تحصیلی را ارائه می دهد.

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل باید قبل از هر کاری از دانشگاه یا موسسه ای در آنجا پذیرش بگیرید.البته این تمام کاری که باید انجام دهید نیست! در واقع شما با این کار تنها می توانید ویزای تحصیلی دریافت کنید.

ویزای تحصیلی کانادا اغلب به اندازه ی مدت تحصیل شما اعتبار خواهد داشت به علاوه 90 روز دیگر که از سوی دولت به شما فرصت داده خواهد شد تا کشور را ترک کنید و یا برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید.
خلاصه مراحل مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مدارک مورد نیاز را پیدا کنید.
رشته و موسسه مورد علاقه خود را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.
در آزمون های زبان مورد نیاز را شرکت کنید.
مدارک خود را برای پذیرش به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید.
درخواست ویزای تحصیلی ( Study Permit ) کنید.
و در آخر موقع سفر است! وسایلتان را جمع کنید.
برای تحصیل در کانادا خوش آمدید.

تذکر: در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر کار تمام نشده است و برای ورود به کانادا باید به صورت آنلاین و یا با مراجعه به سفارت این کشور برای اخذ ویزای تحصیلی خود یا به عبارتی اجازه نامه تحصیل در کانادا ( Study Permit ) اقدام کنید.برای اطلاع از مراحل و هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به راهنمای جامع ما در این زمینه مراجعه کنید.

آیا شما هم به اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا فکر میکنید؟
مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و فامیلی
آیا کسی از اقوام درجه یک شما مقیم کانادا می باشد؟ اگر این چنین است حتما به مقاله ی مهاجرت به کانادا از طریق فامیلی مراجعه کنید و فرم های مربوطه را دریافت کرده و اطلاعات جامعی در این مورد به دست آورید.

در واقع فامیل شما که هم اکنون در کانادا اقامت دارد میتواند برگ برنده شما در مهاجرت به این کشور شود. توجه داشته باشید که فرد مورد نظر باید حداقل 18 سال داشته باشد و بتواند ثابت کند که توانایی مالی لازم برای حمایت از شما را در کشور کانادا خواهد داشت. در این صورت می تواند برای شما فرم دعوتنامه را ارسال نماید.
موارد زیر شامل اقوام درجه یک برای این برنامه مهاجرت به کانادا می شوند:

همسر، نامزد و فرزندان
پدر، مادر، پدر بزرگ و مادربزرگ
برادر، خواهر، خواهر زاده، برادر زاده یا نوه‌های مجرد
یتیم زیر ۱۸ سال که تصمیم دارید به فرزند خواندگی بپذیرید.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
این عنوان را به قصد آخرین راه قرار دادیم. چرا که نه تنها مهاجرت به کانادا بلکه مهاجرت به هر کشوری از طریق پناهندگی باید آخرین راه شما باشد! اما به هر حال کانادا برای این راه هم برنامه ای در نظر گرفته است. درخواست پناهندگی را نباید میانبری برای رسیدن به قوانین و فرآیند طبیعی مهاجرت به این کشور در نظر گرفت.

کشور کانادا به تعهدات بین المللی خود نسبت به افرادی که نیاز به کمک و یا محافظت دارند احترام می گذارد. اما همه ی این قوانین در گرو بر هم نخوردن امنیت عمومی کشور کانادا خواهد بود و فرد مهاجر باید از فیلتر های دولتی این کشور برای مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی گذر کند.

به پایان مقاله راهنمای کامل مهاجرت به کانادا رسیدیم.
آیا راه خود را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کرده اید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
در نظر داشته باشید که راه های دیگری هم برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که در مقاله های آینده راهنمای ایرانیان کانادا به توضیح آنها خواهیم پرداخت.